Maya Szlachetny Przyjaciel*Pl

kolor czarny podpalany  ur.29 Maja 2003

Maya w wieku 8 tyg.

Maya w wieku 5 miesięcy-waga 20 kg

 

Maya w wieku jednego roku.

 

hodowca T& M.Trzcińscy

właściciel K.Szymańska

 

 

Maya  przybyła do naszego domu. Maya pochodzi z renomowanej, najstarszej hodowli owczarka długowłosego w Polsce, której właścicielami są Państwo Trzcińscy założyciele Klubu Owczarka Niemieckiego Długowłosego. Jak to zwykle bywa pierwsze dni były bardzo męczące dla niej jak i dla nas. Maya chciała cały czas być blisko nas, kiedy traciła mnie z pola widzenie, natychmiast zaczynała barrrdzo głośno płakać i denerwować się., aczkolwiek Maya to bardzo  wesoła. towarzyska i milutka dziewczynką nacodzień, która bardzo potrzebuje bliskości człowieka. Bardzo ją kochamy i cieszymy się, że mieszka z nami. To nadzwyczajne, ale nasze koty zaakceptowały Mayę bez najmniejszego problemu, najbardziej bezpośrednia w pierwszym kontakcie z nowym domownikiem była Sheri potem Feith, reszta udaje, że Maya ich nie interesuje, no może Rasel jest trochę nieufny i woli omijać nową dużym łukiem na wszelki wypadek.

Teraz Maja ma już 5 mieś. bardzo wydoroślała i zmieniła się fizycznie. Z futrzastej kulki przpominającej niedźwiadka przeistoczyła się w dużą, piękną, smukłą, choć bardzo mocnej budowy wilczycę o fantastycznie dużych, doskonale osadzonych uszach i pięknej budowie głowy. Jestem zafascynowana wspaniałą osobowością Maji, to  niesłychanie inteligentną dziewcznką, bardzo pomysłową i zmyślną:) kocham ją bardzo:))))Wiosną czeka na Mayę nie lada wyzwanie - szkolenie. Maya bardzo lubi się uczyć, już w wieku 3 mieś. znała wiele komend i doskonale bawiła się wykonując moje polecenia. Nie kryję, że ja równie:)) 

Maya ma już 13 miesięcy.To wspaniały przyjaciel i stróż. Jestem z niej bardzo dumna.

 

 Galeria zdięć

Zara Szlachetny Przyjaciel*PL

ur.4.02.04

 

 

 

 Zara to nasza nowa wilcza dziewczynka. Zdecydowaliśmy się na drugą sunię ze względu na Mayę, której się bardzo nudziło, czułam, że potrzeba jej towarzystwa, jednak, obawiałam się jak  przyjmie drugiego psa. Przyzwyczajanie i klimatyzacja małej nie trwała długo, po 7 dniach tworzyły już  stado. Maja bardzo wydoroślała, stała się poważniejsza. Obserwując ich zabawy w ogrodzie wiem z całą pewnością, że Maja jest teraz szczęśliwsza.

Kiedy razem robią "obchód terenu" wyglądają zabawnie jak Flip i Flap, najpierw biegnie pies srtużujący Maya a za nią pies tropiący Zara:)))

Zara jest wesoła, ma miłyi łagodny charakter, nic nie szkodzi, że zjadła moje nowe, bardzo drogie buty:))) 

Jestem bardzo szczęśliwa, że nasza rodzina powiększyła się o Zarę!!!

 

Pani Marto dziękujemy za kolejną uroczą dziewczynkę:)))

 

index     o nas       o rasie        kociaki       kotki   kocury     jak kupowac kota   

    co slychac?      galeria       rezultat show         kontakt   

 

 

Copyright © 2003 by Alwaro Cattery